Oruç benim için nefsine hakim olmaktır bir çeşit arınma şeklidir. Günlük hayatımı yaşarken bazen hızlı hızlı yediğim yemeğin tadına varamam,ama oruçluyken yediklerimin o leziz tadına ve var olduğuma şükrederim. 
6 yıldır hiç bırakmadan orucumu tutmaya çalışıyorum. 

Sportif'in spor okulları bölümü için Darüşaffaka kış okullarında çekimdeydim ve bütün güne yayılmış olan bir çekim programım vardı.
Biliyorsunuz ki Sportif'in formatında ben aynı zamanda konu mankenliğini de yapıyorum yani tenis dersi çekiyorsam tenis oynuyorum,buz pateni dersi çekiyorsam buz pateni kayıyorum. 

Ama bir türlü devamı gelmez. Sağlıklı bir yaşama adım atmak istiyorsak ilk önce irademize sahip olmalı,karar vermeli ve uygulamaya başladıktan sonrada kesinlikle vazgeçmemeliyiz. Uzmanlar doğru beslenme şekli olan 6 öğünü, 3 ana 3 ara öğün olarak belirlediler.

Doğum günlerim benim için bir şölen havasında kutlanmalıdır. Her doğum günümde muhakkak anneciğimi ararım,beni dünyaya ve bugünlere getirdiği için.

Doğum günlerimde kendime çok istediğim bir şeyi hediye ederim ayrıca bütçemi aşan bir hediye de olursa bu doğum günümde yaptığım gibi ağabeyime aldırırım.

En azından yürüyün

En azından haftanın üç günü yürüyüş yaparak egzersizimize başlayabiliriz, en kolay yapacağımız ve her yerde uygulayabileceğimiz bir spor dalıdır yürüyüş.
Ağır ve yavaş tempolu kendimizi fazla yormadan yapacağımız bir saatlik bir yürüyüş hem kendimizi daha zinde hissetmemizi sağlayacak hem de motivasyonumuzu artıracaktır. 
Bir saatlik bir yürüyüş bize nasıl kilo verdirir diye içinizden soruyorsunuzdur. Ama şuna inanınki kanter içinde kalmak çok iyi spor yapıyorum, aşırı kilo kaybediyorum demek değildir. Bilakis kendimizi yormaktan başka bir işe yaramaz..

Page 1 of 2

© 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım Ömer VURAL