En Azından Yürüyün

En azından yürüyün

En azından haftanın üç günü yürüyüş yaparak egzersizimize başlayabiliriz, en kolay yapacağımız ve her yerde uygulayabileceğimiz bir spor dalıdır yürüyüş.
Ağır ve yavaş tempolu kendimizi fazla yormadan yapacağımız bir saatlik bir yürüyüş hem kendimizi daha zinde hissetmemizi sağlayacak hem de motivasyonumuzu artıracaktır. 
Bir saatlik bir yürüyüş bize nasıl kilo verdirir diye içinizden soruyorsunuzdur. Ama şuna inanınki kanter içinde kalmak çok iyi spor yapıyorum, aşırı kilo kaybediyorum demek değildir. Bilakis kendimizi yormaktan başka bir işe yaramaz..


Oysa yavaş tempolu bir saatlik yürüyüş hem bütün kaslarımızın çalışmasını sağlayacak hem de yağ yakımı yürüyüşümüz bittikten sonra bile devam edecektir. Unutmadan söyleyeyim Egzersiz diyoruz çünki sporu profesyonel sporcular yapar egzersizi biz amatörler..
Obezite bilim doktorumuz Haluk Saçaklı' nın tam sekiz yıldır dediklerini bir yaşam biçimi haline getirdiğim için şu anda kilomu koruyup istediğim yiyecekleride yeme fırsatını buluyorum.
Örneğin tam sekiz yıldır patates kızartması yemiyorum fast food' tan tam anlamı ile uzak duruyorum ve konsantre içecekleri de yine tam sekiz yıldır içmiyorum. Çayımı ve kahvemi şekersiz içiyor, haftanın en azından iki günüde egzersiz yapıyorum.
Sevdiğim sözlerden birtanesi ne demiş ' İnsanın tüm evrende düzeltebileceği tek birşey vardır: Kendisi
Kendimizi forma sokmak için çok geç kalmadık, vakit bulup spora gidemiyorum demeyin, nerede ve ne şekilde olursanız olun en azından yürüyün..
'Spor Yapın, Sağlıklı Kalın, Bizi izlemeye ve okumaya devam edin.

© 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım Ömer VURAL