Doğum Günlerimiz

Doğum günlerim benim için bir şölen havasında kutlanmalıdır. Her doğum günümde muhakkak anneciğimi ararım,beni dünyaya ve bugünlere getirdiği için.

Doğum günlerimde kendime çok istediğim bir şeyi hediye ederim ayrıca bütçemi aşan bir hediye de olursa bu doğum günümde yaptığım gibi ağabeyime aldırırım.


Tabii ki ailenin en küçüğü olmam her zaman beni ailemizin en şımarığı yapmıştır.
Kendimizi arada bir şımartalım, 
Bir hafta boyunca kendime hediye almaya devam ediyorum. Neo klasik eşyaları sevdiğim için çok hoş antika mumluklar aldım. Kız arkadaşım nilüfer'ede yine istediğim birşeyin siparişini verdim bile. 
Tabii ki bu hediyeler sadece maddeye dayalı olmuyor birde kendime istediklerimi yeme ile ilgilide ödüller veriyorum.
Obezite bilim doktorumuz Haluk Saçaklı diyet yaparken bile birgünü kendimize ayırmamızı ve aşırıya kaçmadan istediklerimizi yememizi önerir.
Nedense yemek yeme ile ilgili istekleri mi ben bir haftaya yaydım,doğum günü haftam ya. Bir adana dürüm ayranla,güzel bir duygusal filmin karşısında kaşık kaşık nutella sahiden güzel oluyor.
Ayrıca geçen gün serviste çalışırken hani Şansal ağabeyimin maraton programında hep bahsettiği Uğur ağabeyimizin hanımı Semra hanım parmaklarınızı yemenizi sağlayacak bir makarna tarifi veriyordu. Benim kulaklar hemen dikildi ve cumartesi günü program asistanım İpek'le bereber eve gidip hemen yaptık. Pişirmesi de çok kolay bir paket makarnayı haşladıktan sonra kum midyeli domates soslu konserveye karıştırıyorsunuz tabii ki parmesan peynirinide üstüne eklemeyi unutmayın. 
Kendimize küçük ödüller verelim kendimize bir çiçek alalım,güzel bir müzikte kendimizi bulalım en güzeli ailemizle de bu zevkleri paylaşalım.
sevdiğim söz ne demiş'Hayatta önemli olan ne kadar çok şeye sahip olduğumuz değil,ne kadar az şeye ihtiyaç duyduğunuzdur.' 
Her eylül bu hisler içinde olurum, 
İşimle ilgili planlarımı,programlarımı yapar neler giyeceğimi,neler yiyeceğimi,hedeflerimi kafamda bir hayal eder sonra uygulamaya koyarım. 
Haftada en az 3 gün egzersiz programıma, Ayrıca bu sene reiki,taiçi ve kundalini yoga'yada ağırlık vermeyi,okinawa programı kitabında yazan beslenme şeklini bir yaşam biçimi haline sokmayı kararlaştırdım.
Ve hemen uygulamaya başladım bile
Lig Tv'de Perşembe günü saat 23.00 ve Pazar günü saat 12.00'de yayınlanan Sportif'in.
Kitabımı ve egzersiz CD'simi çıkartmaya Eylül ayında karar verdim. Ve daha neler neler..
Bu arada okuyacağım kitapları,işlerimle ilgili geliştireceğim kitapları seçtim,inanın yeniliklerin ayı eylül ayına bayılıyorum.
Sportif'e konuk alacağım ünlülerle neler yapacağımı düşünüyorum. Örneğin sevgili Ayşe Arman ile mayadrom sports center'da spor yapıyoruz. Onu bir an önce konuk almak,Hülya Avşar ile tekrar tenis,Yılmaz Erdoğan ile tekrar futbol oynayıp sizlere aktarmak istiyorum. 
Ve ayrıca gazetecilik ile ilgili herşeyi öğrenmek için elimden gelen herşeyi yapıp yüzümü kara çıkartmamak istiyorum. 
'istemek başarmanın yarısıdır.' Ve öğrenmenin yaşı yoktur.
Üşenme,erteleme,vazgeçme..

© 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım Ömer VURAL