• NESLİHAN
  YAVUZCAN 'la
  Nefes - Spor - Sağlık
 • Nefes Kampı


 • Pazartesi Grup Seminerleri
  Neslihan Yavuzcan Nefes Akademisi
  NEFES - SPOR - SAĞLIK
  Her Pazartesi 19.00'da Mecidiyeköy'de
  Nefes Grup Seminerlerine Katılın
  Biletler Biletix'te
  0532 207 01 59
  Read more

İnsan her nefesle yeniden doğar!

 

NESLİHAN YAVUZCAN HAKKINDA

Ekranların sporcu kızı 

Basketbol sporuna çok küçük yaşlarda başlamış ve profesyonel olarak Beşiktaş Spor Kulübü’nde minik, yıldız, genç, A takımlarında devam etmiştir. Uzun seneler basketbol antrenörü olarak Yıldırım Spor Okulları ve küçük takımları çalıştırmış, aynı zamanda mankenlik, televizyon programlarında yapımcılık ve sunuculuk, basketbol antrenörlüğü ve gazetecilik de yapmıştır.

“Sportif”in kitabını, cd’sini, web sayfasını, radyo programını, "Hem Ye Hem de Formda Kal"  kitabını  ve akşam gazetesi’nin Cumartesi ekinde yer alan Sportif sayfası www.sportiftv.com’u yapmış ve Türkiye’de sporun yüzü olmuştur.

2008 yılında transformal nefes ile hayatında önemli değişimler elde etmiş ve bu konuda uzmanlaşmıştır. Doğal, dönüştürücü nefes ve yaşam koçudur. Nefes eğitici eğitmenidir. Landmark Education’dan liderlik ve farkındalık eğitimi almıştır. Tasavvuf özel ilgi alanıdır ve eğitimine alaylı olarak devam etmektedir.

Son kitapları ”Tamamlayıcı Tıp Vizyonu" ve ”Neslihan Yavuzcan’la Ünlüler Kervanı" piyasaya çıkmıştır. Mucizeler Kursu (a course in miracles) 365 gün mucize bilinci eğiticisidir. Mucize okulu ile insanların dönüşümü ile farkındalık yaratmalarını sağlamaktadır. Motivasyon konuşmacısıdır, farkındalık, sportif (spor, sağlık, beslenme), nefes ve yaşam seminerlerine devam etmektedir.

Ufuk Tarhan'ın ekibinde tablet seminerler vermiştir.
Posta Gazetesi'nin Cumartesi ekinde Siyaset, spor ve sanat alanında marka olmuş kişilerle yaptığı röportajlar yapmıştır. Yaşam ve Nefes Akademi’yi yetiştirdiği Nefes Koç’ları ile kurarak Türkiye ve Dünya’ya DOĞAL DÖNÜŞTÜRÜCÜ NEFES alma tekniğini öğretmektedir.

HAYATTA ÖĞRENCİDİR VE KENDİ ÜZERİNDE ÇALIŞMA GAYRETİNDEDİR.

Spor sakatlıklarına dikkat

Sportif'in spor okulları bölümü için Darüşaffaka kış okullarında çekimdeydim ve bütün güne yayılmış olan bir çekim programım vardı.
Biliyorsunuz ki Sportif'in formatında ben aynı zamanda konu mankenliğini de yapıyorum yani tenis dersi çekiyorsam tenis oynuyorum,buz pateni dersi çekiyorsam buz pateni kayıyorum. 


Darüşafaka kış okullarında jimnastik,basketbol,tenis,yüzme ve futbol branşlarında çocuklarımız 4-16 yaş arasında Osman Kalyoncu koordinatörlüğünde yetiştirilmektedir. Ayrıca engelli,otistik çocuklarımız da aynı derslere katılıyorlar. Ve en güzeli çocuklarımız için antropetmetrik ölçümler yapılıyor yani çocuğumuzun kas yapısına,gelişimine,boyuna,genetiğine bakılarak hangi spor branşını seçmesi gerektiği söyleniyor,o branşta yetiştiriliyor.
Dönelim çekime tek tek branşlara katıldım. Jimnastik dersinin röportajlarını bitirip derse katıldığımın 5. dakikasında bir o yana bir bu yana sıçrarken sağ ayak bileğim bir anda altı boşluk olan minderin düzeltilmemesi sonucunda tümüyle döndü.
Prosfesyonel basketbol oyunculuğum da bile böyle bir acı hissetmedim sanki 2000 tane iğneyi aynı anda bileğimin üstüne yapıyorlardı. Tabii ki ciddi bir durum olduğunu anladım çünkü normal sakatlanmalarıma benzemiyordu daha önceleri bileğim döndüğünde kalkıp aynı hareketlere devam ederdim.
İlk müdahelede olması gereken soğutucu sakatlanan bölgeye sıkıldı,buzyapıldı ve hemen bandaja alındı.
Yeğenim Ebru ve eşi Dr. Uğur Temel üst katımda oturuyorlar ve kendisi bu konuda spor kulüplerinde spor sakatlanmaları ile de ilgileniyor. Ayak bileğime baktı dış yan bağlarda aşırı zedelenme olduğunu söyledi ve sonucunda üstüne basmadan istirahat,merhem,bandaj verdi.
Bu yüzden siz siz olun egzersize başlamadan önce ve sonra mutlaka streching yapın,ani hareketlerden kaçının,yaptığınız sporun doğal şartlarına uygun olmasına dikkat edin. 
Sevdiği söz ne demiş'talihsizlikler meziyetleri imtihan eder'

Nefes Kampı

Nefes Kampı

Nesihan Yavuzcan Liderliğinde Yaşam ve Nefes DEVAMINI OKU
 • 1
Yaşam Nefes Akademisi

Yaşam Nefes Akademisi

Yaşam Nefes Akademisi Yakında Burada  
 • 1

NESS BLOG

 • İstikrar, İstikamet...

  ‘Neden? Niçin? Niye? Nasıl? sorularını hayatımız da sormaya başladığımızan dan itibaren insan oğlu olan bizlerin arayışı başlamıştır... bu köşe; bitmeyen arayışımızın hikayesinin toplamıdır aslında. yani aradığımız ne ise dıştaymış gibi DEVAMINI OKU
 • 1
© 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım Ömer VURAL